Kontakt

Expedition

Telefon: 08-590 973 46länk till annan webbplats
Fax: 08-590 873 62
E-post: vasbyskola@edu.upplandsvasby.se


Postadress:
Väsby skola
Upplands Väsby kommun
194 80 Upplands Väsby

Besöksadress:
Skolvägen 11länk till annan webbplats

Skolledning

Hanna Thunholm Andersson, rektor, 08-590 978 02länk till annan webbplats / 073-910 48 02länk till annan webbplats, hanna.andersson@upplandsvasby.se

Johan Bernhardt, bitr. rektor, förskoleklass samt åk 4-5, 08-590 979 23länk till annan webbplats / 073-910 49 23länk till annan webbplats, johan.bernhardt@upplandsvasby.se

Ola Fjällborg, bitr. rektor, åk 6-9, 08-590 978 12länk till annan webbplats / 073-910 48 18länk till annan webbplats, ola.fjallborg@upplandsvasby.se

Helene Ohlsson, bitr. rektor, åk 1-3, 08-590 973 41länk till annan webbplats / 073-910 43 41länk till annan webbplats, helene.ohlsson@upplandsvasby.se

Fritidssamordnare

Ardeshir "Adde" Kargaryani 08-590 976 03 / 073-910 46 03

ardeshir.kargaryani@edu.upplandsvasby.se

Skoladministratörer

Sofie Paulsson, skoladministratör, 08-590 971 62länk till annan webbplats / 073-910 41 22länk till annan webbplats, sofie.paulsson@upplandsvasby.se

Eija Isaksson, skoladministratör, 08-590 973 32länk till annan webbplats / 073-910 43 31länk till annan webbplats, eija.isaksson@upplandsvasby.se

Jan Kristofersson, skoladministratör, 08-590 973 46länk till annan webbplats, jan.kristofersson@edu.upplandsvasby.se

Elevhälsa

Azar Ghadami, skolsköterska F-åk 4, 08-590 970 26länk till annan webbplats / 073-910 44 26länk till annan webbplats, azar.ghadami@upplandsvasby.se

Marie Söderberg, skolsköterska åk 5-9, 08-590 975 18länk till annan webbplats / 073-910 45 14länk till annan webbplats, marie.soderberg@upplandsvasby.se

Shahriyar Latifzadeh, kurator, 08-590 976 87länk till annan webbplats / 073-910 48 51länk till annan webbplats, shahriyar.latifzadeh@edu.upplandsvasby.se

Amanda Danielson, studie- och yrkesvägledare, 08-590 973 69länk till annan webbplats / 073-910 43 69länk till annan webbplats, amanda.danielson@edu.upplandsvasby.se


Senast uppdaterad: 1 april 2019